| Nimeni91 a întrebat:

Buna tuturor! Am implinit 18 ani acum 1 luna, dar inca nu am primit cardul de sanatate. Am inteles ca trebuie sa le trimit un email cu o cerere tip si cu actul de identitate ca sa il obtin. Voi cand ati primit cardul de sanatate? Am inteles ca poate fi si o intarziere de 6 luni de la implinirea varstei de 18 ani.
Va multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, cardul CNAS ajunge dupa o perioada indelungata dupa implinirea varstei de 18 ani, eu am primit cardul dupa aproximativ 8-9 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa suni sau sa scrii email la cnas si iti da un email unde sa trimiti. E cam greu pentru ca nu stii cum sa faci cererea aia si nu ai model

| Nimeni91 explică (pentru anonim_4396):

Buna! Da, am sunat, mi-au spus doar ca o sa il primesc atunci cand imi ajunge randul. Atata tot.

| User252426 a răspuns:

Eu l-am primit după 59 de ani

| darrio2007 a răspuns (pentru User252426):

Inseamna ca parintii tai abia se nascusera cand l-ai comandat.

| Nimeni91 explică (pentru User252426):

Presupun ca este o ironie, nu, din moment ce te-ai nascut pe 1 aprilie 1997?