| mrstef a întrebat:

Am o mica problema : eu am cunoscut o fata pe net si peste cateva zile o sa fie ziua ei de nastere si as vrea sa i fac un cadou, problema e ca nu stiu adresa ei si nici nu vrea sa mi o spuna si e prea mandra de ea sa accepte un cadou de la mine
si eu m-am gandit sa i fac o surpriza sa trimit prin posta un cadou, dar nu stiu adresa ei si in plus nu are facebook, si la sters contul ca sa iau legatura cu vreo prietena de a ei.
Sincer nu stiu ce sa fac...
V as fi recunoscator daca mi ati raspunde, si daca cineva sa spunem un haker vede acest mes si are idei, sunt dispus sa platesc daca ma ajuta, contact Y! M tips_w@yahoo.com
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Skeez a răspuns:

Atunci din acate chiar nu avem cum sa te ajutam
practic tu nu ai date clare despre fata si incerci sa gasesti un om printre milioanele din Romania
poate totusi ai putea sa te limitezi la o felicitare mai draguta pe mail ( am inteles ca ii stii mess-ul ), daca o faci cum trebuie ar putea impresiona

Succeswinking

4 răspunsuri:
| Skeez a răspuns:

Claudiav el nu cred ca se refera la faptul ca e prima/ultima fata... el cauta o metoda sa ii ofere un cadou

In orice caz... ca sa iti raspund la intrebare : incearca sa te folosesti de detalii despre ea ex: Numele - daca il stii pe tot - cauta un site sau ceva de genu cu o lista a tuturor adreselor bazate pe numewinking
dar totusi ideea cu hacker-ul pentru mess nu e foarte stralucita. mai ales ca la mess nu se scrie adresa... desi s-ar putea sa gasesti ( FOARTE GREU ) pe cineva priceput care sa localizeze IP-ul fetei dar ce am inceput sa vorbesc incepe sa sune a seriale politiste laughing
oricum
Succeswinking

| mrstef explică (pentru Skeez):

Dar stiu numai prenumele
si multumesc pentru intelegere

| mrstef explică (pentru Skeez):

Problema e ca nu i stiu numele tot, numai prenumele

| Skeez a răspuns (pentru mrstef):

Atunci din acate chiar nu avem cum sa te ajutam
practic tu nu ai date clare despre fata si incerci sa gasesti un om printre milioanele din Romania
poate totusi ai putea sa te limitezi la o felicitare mai draguta pe mail ( am inteles ca ii stii mess-ul ), daca o faci cum trebuie ar putea impresiona

Succeswinking

| claudiav a răspuns:

Parerea mea e sa o lasi balta daca tot nu vrea. Uite-te in jur, nu e prima si nici ultima! happy