| Andrei123Aa a întrebat:

As vrea sa stiu dupa cat timp intra banii de liceu pe card daca am facut dosarele in septembrie si pe internet spune ca lista cu beneficiari se afiseaza pe 17 octombrie si e destul de mult timp trecut de atunci? Doar la mine nu au ajuns? Pe timpul scolii online nu se dau banii?

17 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De pe data de 11 decembrie intra banii, daca nu i ti intră pana pe 15 decembrie ia legatura cu scoala ca ei trimit banii, ar trebui sa i suni pana pe 15 decembrie sa stii daca îi i ei sau nu luna asta banii, ca daca ai depus dosarul din septembrie inseamna ca trebuie sa i ti dea din urmă banii, pe octombrie si noiembrie, mai verifică cardul interogare sold pe card sa vezi cîti bani ai.

| Andrei123Aa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am inteles! Mulțumesc!

| Catrice a răspuns:

Nu prea vad de ce să vă dea bani când voi stați acasă...

| Andrei123Aa explică (pentru Catrice):

Pai cat timp esti la liceu iar familia are venitul mai mic de 500 lei pe cap de persoana, statul e obligat sa ofere elevilor acesti bani

| Catrice a răspuns (pentru Andrei123Aa):

Banii de liceu se dau pentru naveta ori cum tu stai acasă...

| Andrei123Aa explică (pentru Catrice):

Sunt si bani de naveta si primeam si din aia dar acum nu. Banii de liceu nu au treaba cu naveta

| Catrice a răspuns (pentru Andrei123Aa):

Cred că tu de fapt te referi la bursa sociala că bani de liceu iau aia de fac naveta.

| Andrei123Aa explică (pentru Catrice):

Nu-i adevarat! Deci asculta! Bani de liceu nu au treaba cu naveta! Poate face dosar pentru bani de liceu orice elev care este la liceu si indeplineste conditiile pe care le-am spus mai sus legat de venit. Banii de naveta sunt bani de naveta.
Banii de liceu sunt bani de liceu.
Si bursa sociala de care ai spus e altceva. Nu au treaba una cu alta in nici un fel!

| Catrice a răspuns (pentru Andrei123Aa):

Jumate de clasa de la mine lua bani de liceu fiindca făcea naveta.

| NotNamed a răspuns (pentru Catrice):

Logic ca faceau cei cu naveta pentru ca erau de la tara si nu aveau venituri. Nu cred ca există persoane care sa stea la bloc si sa aiba 0 lei venit. Gandeste.o pustiule si nu mai asocia elemente de.a *** fara nicio logica.

| Catrice a răspuns (pentru NotNamed):

Vezi că ce zici tu n-are logica.
Dacă stai la tara nu înseamnă că n-ai venituri. Părinții ălora lucrau la oraș, deci aveau venituri unii mai mari decât cei de la oraș.

| Andrei123Aa explică (pentru NotNamed):

Daca stai la tara nu inseamna ca ai 0 venit. Iar conditia era sa fie venitul mai mic de 500 lei pe membru de familie. Nu sunt oameni care stau la bloc si sa aiba venit mai mic de 500 lei pe fiecare membru? Eu zic ca da pustiule?

| Andrei123Aa explică (pentru Catrice):

Aprob!

| Frank51 a răspuns:

Banii vor ajunge stai linistit.

| Andrei123Aa explică (pentru Frank51):

Cand? Peste alte 3-4 luni?

| Frank51 a răspuns (pentru Andrei123Aa):

Probabil luna asta.

| Andrei123Aa explică (pentru Frank51):

Ok! Mulțumesc!