| Mari8804 a întrebat:

Buna tuturor. OFER FUNDA Ce parere aveti despre facultatea de Psihologie din Iasi? A.I.Cuza

-Se merita?
-Castigi bani multi dupa facultate, in contextul in care unii romani se feresc de psiholog, deoarece societatea ii catalogheaza drept nebuni?
-Cum ajung sa-mi deschid propriul cabinet, avand in vedere faptul ca nu stau bine cu banii.Se ofera burse?

Răspuns Câştigător
| Crux a răspuns:

Bună, nu am un răspuns concret la întrebarea ta, dar am multe prietene care au terminat psihologia şi acum fac voluntariat cu persoane cu dizabilități. Nu prea se mai caută pe piață, sunt destul de mulți psihologi, unii cu experiență.
În primii ai cu siguranță nu vei câştiga mai nimic, vei face mult voluntariat...
Degeaba îți faci cabinet, trebuie să investeşti mult în reclamă, nu vine nimeni la tine...

5 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Propriul cabinet? Cam greu chiar daca s-ar cauta. Eu stiu un tinar care are doua facultati, din care una psihologia si... e sofer pe autobuz. Il "ajuta" psihologia sa rabde calatorii.

| Mari8804 explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Daca nu e la caterinca chestia, atunci este trist, foarte trist. straight face

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru Mari8804):

Nu, e foarte adevarat.
Stiu ca sint multi copii aici care scriu prostii numai pentru puncte. Eu nu fac asta.

| Crux a răspuns:

P.S.: ştiu că pot părea răutăcioasă pentru că răspunsul nu e unul favorabil, dar asta e realitatea.
Dacă adori psihologia, poți face voluntariat din pasiune.în rest nu merită.

| Crux a răspuns:

Nu e caterincă. nu îmi permit să fac mişto de persoane necunoscute.