| ArchWord a întrebat:

va rog am mare nevoie de ajutor. Mi-am cumparat jocul GTA 4 de la Altex din Medgidia, am dat 60 lei pe el si nu imi merge. Am instalat jocul cum trebuie, dar cand sa ma joc dau sa intru in joc si imi apare ceva cu un serial sa il bag. PS : Este jocul original. Am bagat serial de pe manual, si nu a mers. Vreun ajutor de la voi, va rog!?

21 răspunsuri:
| Dackvareder123 a răspuns:

Intrebare: Jocul a fost sigilat la cumpărare? În primul rand trebuie sa iti faci cont pe Rockstar Games Social Club si pe Games for Windows live. Dupa aia introdu serialu când ți-l cere la instalare/rulare. Dacă nu merge verifica sa nu fie q în loc de o sau ceva de genu. Dacă tot nu merge s-ar putea ca jocul sa fi fost activat deja ori de hackeri ori de norocoși ori de vânzători dacă jocul nu era sigilat. Am pățit și eu ceva de genul dar am dat cadou ca apoi sa aflu ca jocul fusese activat deja, am mers pe la magazinul de unde l-am luat și după certuri nenumărate mi-am recuperat banii înapoi.

| ArchWord explică (pentru Dackvareder123):

Da a fost, mama mea s-a dus sa vada cum se rezolva, am facut tot ce mi-au spus si nu merge... si am conturi pe cele doua programe.

| cosmii10 a răspuns:

Poate serialul nu e bun, ori a fost folosit.

| ArchWord explică (pentru cosmii10):

Spune ca serialul nu este in baza de date. Ce pot face sa il mearga? Serialul este WWWBDW-$$$$$-$$$$$-$$$$$-$$$$$

| cosmii10 a răspuns (pentru ArchWord):

Uita-te pe intructiuni.

| ArchWord explică (pentru cosmii10):

M-am uitat dar spune ca trebuie sa intru pe un site de acolo si am incercat asta deja si nu merge... Nu pot returna jocul?

| ArchWord explică (pentru cosmii10):

M-am uitat, dar acolo imi arata un site pe care trebuie sa intru daca mi se intampla problema asta, si am facut tot ce zicea acolo pana ajung la un pas in care trebuie sa bag serialu asta amarat si nu merge... Nu pot returna jocul?

| ArchWord explică (pentru cosmii10):

M-am uitat, si trebuie sa intru pe un site, dar la un pas trebuie sa introduc serialul si nu merge... Nu pot returna jocul?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ArchWord):

Nu are cum sa fie ala serial cod..codul consta in cifre si litere nu din semne si simboluri

| ArchWord explică (pentru FatUglyVirgin):

Nu am scris eu serialul mah. care este ca poate merge la alti... stiu asta, dar mi se pare ciudat ca de ex. la prima sectiune sunt 5 litere da? si la celelalte sunt cate 4 e bine?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ArchWord):

Pai din cate vad la alte coduri, fiecare sectiune ar trebui sa aiba cate 5 litere sau cifre, du-te cu el inapoi si spune-le ca nu merge codul

| ArchWord explică (pentru FatUglyVirgin):

Okey

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ArchWord):

Codul este scris pe ultimele pagini de la carticica?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Oricum nu stiu ce sa zic, ia incearca sa bagi codul in steam poate merge asa si iti da jocul in varianta digitala.

| ArchWord explică (pentru FatUglyVirgin):

Jocul nu este de pe steam,

| ArchWord explică (pentru FatUglyVirgin):

Pe spatele manualului

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru ArchWord):

Ai fost acolo si inca nu-ti merge? spune-le sa iti returneze banii

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

Sall poti sa le incerci pe astea ( TKCK2-DT363-4G97X-4CTDK-3Q3WY ) sau pe asta ( GY48G-JJRB7-XQJ4M-XYP8Q-VJ26Y )
imi dai funda te rog?

| ArchWord explică (pentru Cena_Jonh_1998):

Serialele alea sunt revocate, nu pot fi folosite

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

H6XMM-CMBQB-64HF3-CHJC9-PVTPQ GFWL incearca-l pe asta

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

incearca-l pe asta ( H6XMM-CMBQB-64HF3-CHJC9-PVTPQ GFWL )