| Teo a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un aparat de berberit electric numai ca problema e ca nu stiu cum se foloseste.Trebuie sa fac acelasi lucru care il faceam la aparatele clasice cu lama(ex. pun spuma, gel de berberit) sau la asta nu este nevoie de asa ceva? Exista after shave special pentru masinile electrice? Va rog ajutati-ma. Funda! Multumeschappy

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Doar te speli pe fata cu apa calduta si apoi te barbieresti. Nu dai cu nimic pe fata inainte, dupa barbierit te poti da cu orice after shawe.(nu mai ai nevoie de spuma)
Bafta!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stii sa umbli cu un aparat de ras la fel de bine cum scrii unele cuvinte.Nu se da cu nimic pe fata. Dupa, aftershave.

| a1doru a răspuns:

Nu trebuie sa dai cu nimic.din experienta proprie iti spun insa ca rasul cu aparatul electric nu este la fel de performant ca cel cu lama.in plus, cutite de schimb pentru aparate se gasesc foarte greu in comert

| ICPreda a răspuns:

Salut!
Dupa parerea mea un aparat electric pentru barbierit nu este la fel de eficient ca un aparat normal cu lame! Te poti irita foarte tare. Eu am Gillette Fusion mach5, are 5 lame de ras plus o lama individuala care o folosesti la perciuni, contururi etc. Este foarte bun! Aparatul electric nu il recomand oricat de frumos ar avea design-ul sau oricat de tentant ar fi!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi placuta!

| AverageIAlex a răspuns:

Chiar nu ai tata? Atat de prost esti sa pui spuma pe aparat electric?

| sammiess a răspuns:

Gasesti tot ce iti trebuie, cum se foloseste si ce avantaje ai pe www.aparatderas.info

| boguzz a răspuns:

Il folosesti pe barba uscata... nu se da cu nimic la inceput. Dupa ras se foloseste after-shave... si e posibil sa te iriti. Eu am folosit apartul electric aproape o luna si apoi am renuntat din cauza iritatiilor. Prefer lama in continuare.

| alecsx6 a răspuns:

In general cu aparatele de ras electrice te barbieresti uscat (fara gel, spuma etc), dar au inceput sa apara si aparate de ras pe care le poti folosi pentru un barbierit umed. Nu stiu exact daca poti folosi sau nu si spuma, dar poti citi aici mai multe http://www.aparatederas.com/......med-uscat/