| 69AnonimuS69 a întrebat:

Baietilor! Si prin baieti spun barbati, cum sa ma barbieresc fara sa ma tai? De fiecare data ma tai, mai putin sau mai mult. Mai ales la mustata, findca dau in toate directiile pentru ca daca dau doar de sus in jos nu se ia tot. Vreau explicatii indetaliate cum sa ma barbieresc (safetly).
P.S.: Am tot ce am nevoie: spuma de ras, after shave si lama (nu mai stiu ce model).

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Date mai incet cu lama, daca te grabesti de aia te tai si vezi dunga care arata cand trebuie sa arunci lama daca e alba de tot o schimbi, daca a ramas putin din acel albastru sau verde inca e buna poti folosi apa calda sa te dai pe fata inainte de ras dar daca ai gel de ras nu e necesar pentru ca hidrateaza pielea acel gel.