| mihaeladulcikk a întrebat:

Buna:* vreau si eu un sfat.Inainte imi curatam tenul cu sapun Dove si nu aveam nicio problema,tenul meu era curat,fara impuritati.Din mai nu am mai folosit,am citit un articol in care scria ca nu e indicat sa-l folosesti,iar acum il curat cu lotiuni, dar tenul meu nu e chiar curat......plus ca am si cateva cosuri. Oare sa fie ca nu am mai folosit sapun? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mary1000 a răspuns:

Buna! Si eu folosesc de mult timp sapun Dove si n-am avut nici o problema.Cred ca e de la lotiuni problema.Dove e cel mai bun sapun.Iti curata fata si o face fina.Cred ca. ar fi bine sa folosesti din nou sapun Dove. Lotiunile nu prea sunt bune.Au diferite substante in ele care iti face fata uscata. Sper ca te ajuta sfatul meu.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reclame si antireclame.
Am mai spus: cel mai bun produs este cel cu care se impaca pielea.
Acum, babeste. Sint 4 tipuri de ten: grase, normale, uscate si mixte.
Tenul gras suporta, chiar are nevoie de curatare cu sapun. Astfel degreseaza si indeparteaza impuritatile.
Tenul uscat nu are nevoie decit de apa pentru curatare si creme pentru hidratare. Sapunul si gelurile il usuca.
Pentru celelalte doua, va trebui sa incerce fiecare ce-i suporta pielea, incepind cu un sapun "moale" (Ph-ul mic). Cosurile se formeaza (si) dintr-o combinatie de grasimi cu praf. Deci...
Concluzia? Daca tenul tau se curata mai bine cu sapun, atunci foloseste-l cu incredere.