| nelanelly a întrebat:

am o intrebare daca se poate, nu mi_a venit ciclul de doua saptamani si nu stiu de ce, poate cineva sa ma ajute? va multumesc

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu ai dat amanunte cum sa te ajutam? Nu ai spus cati ani ai, daca ai avut contact sexual... Daca nu ai avut contact sexual poate fi o dereglare hormonala si trebuie sa mergi la medic, daca ai avut, poate fi o sarcina.

| andreeamitoi a răspuns:

Esti insarcinata:*:*big grinbig grin...sarcina buna!

| dannys a răspuns:

Poate esti cumva racita, daca ai facut sex protejat nu are de ce sa te sperie.Cumpara-ti un test de sarcina mai bine. Poate este si o dereglare.

| manna a răspuns:

Salutare draga nela! pai aici sunt mai multe cauze: daca ai intretinut relatiii sexuale neprotejate, sau chiar si cu "final" in afara, exista totusi "preerectia masculina" pe care el nu o simte in timpul actului sexual si e periculoasa... iar daca nu, atunci depinde de virsta pe care o ai, daca esti abia la inceput, atunci e normal. e un proces de joc al hormonilor, se "regularizeaza " abia procesul menstrual, sau daca esti prea slaba ( adica foooarte ), din lipsa schimbarilor chimice necesare in organism se poate ista "disparitia" ciclului menstrual, alteori poti avea aceasta dilema din cauza ca ai "racit" organele genitale, sau ai depus efort fizic mare pe perioada lunga de timp, si multe alte cauze! totusi draga mea cel mai potrivit e sa mergi sa te consulti cu un ginecolog, e anonim, nu foarte scump si nu e necesar sa mergi cu cineva din maturi (daca e deranjanta situatia pentru tine). Te-am pupat si ai grija de tine!

| ♥.Sagemix a răspuns:

Depinde.thinking Daca esti la pubertate, este foarte normal sa se intample asa, se va regulariza dupa o perioada variabila. Poate fi vorba si de o dereglare hormonala.Mai sunt cativa factori gen stres, efort, etc. care influenteaza in functie de persoana. happy

Ai dat prea putine informatii tongue.

| X:X:X:X:X:X a răspuns:

Deoarece ai dereglari nu este nimic grav stai linistita