| Razvan1lol a întrebat:

Buna ziua. Am prima doza de pfizer de acum 3 luni. Din motive de santate, nu m-am mai dus la rapel. Dupa 3 luni, se mai activeaza "certificatul verde"?
Adica, sincer, nu stiu cum se procedeaza, daca sa mai astept, sa pot sa merg linistit. happy Multumesc.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu știu că certificatul verde se validează după 10 zile de la vaccinarea cu schemă completă.
Am citit că ar fi valabil și după prima doză, dar cu termen de expirare (21 de zile), până te duci si faci rapelul.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu se activeaza fara doza de rapel. suna la medicul de familie si intreaba cum trebuie procedat.