| rodij a întrebat:

Daca faci jhonson & jhonson iti da certificatul verde din prima? E recunoscut peste tot? Sau e mai bine sa faci pfizer?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din prima nu.
Certificatul verde e valid dupa 10 zile.
Pfizer e in continuare alaturi de moderna vaccinul cu cele mai bune rezultate. Dar tu pare ca nu vrei sa il faci pentru sanatatea ta asa ca e irelevant ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
| TheStrategist a răspuns:

La jhonson îți dă certificatul verde după 10 sau 11 zile. Totuși cred că e mai bine cu pfizer.