| alexandru_4652 a întrebat:

am si eu o intrebare big grin la un Imac se poate schimba placa video?

Răspuns Câştigător
| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Salut Alex! Nu poti schimba placa video dintr-un iMac pentru ca ii lipita de placa de baza prin sudare. Desi se poate schimba risti sa strici Mac-ul(era sa scriu PC-ul laughing ) si nu cred ca doresti asta in vedere daca ai deja un Mac. Daca nu ai deja un Mac dar intentionezi sa cumperi unul te-as sfatui sa iti cumperi mai bine un PC custom made, adica sa iti iei piesele la comanda pe bucati si o sa ai un PC care rivalizeaza cu un Mac. Ideea ii ca un Mac il cumperi daca ai o firma de grafica/video sau un studio. Sper ca am fost de ajutor.