| MDLNA a întrebat:

Buna ziua!
Carei companii sau cui ar trebui sa platesc drepturi de autor pentru un nr. mare de DVD-uri pe care vreau sa le incarc online?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Provideo srl e unul dintre distribuitori, l am gasit la o simpla cautare pe google

Si de la intrebarea urmatoare ai facut rost de miile de euro sa platesti licente? Nu de alta, dar un sezon dintr un serial ajunge si la 30.000 euro...

| MDLNA explică (pentru suntserios):

Saru'mana mult! Referitor la intrebarea anterioara, lucrez la o companie care are cateva contracte cu ceva firme, DVD-urile sunt achizitionate de noi, pe parcursul timpului, noi doar avem nevoie de drepturi de autor, site-ul si administrarea acestuia sunt deja rezolvate! Multumesc pentru raspunsurile prompte, la ambele intrebari!

| suntserios a răspuns (pentru MDLNA):

Serios? o companie care intreaba astfel de chestii pe TPU, chestii care se dicuta la nivel de cifre mari de afaceri?

aveti o infrastructura de mii de euro care sa suporte streaming pe 2000 de video uri si intrebati pe TPU de unde se cumpara licente de difuzare in valoare de probabil milioane de euro?

hahahahaha

| MDLNA explică (pentru suntserios):

Nu este vorba de mii de euro, cred ca te referi la cu totul altceva, de aia am si ocolit cifrele in raspunsurile date, am intrebat pe TPU fiindca am crezut ca pe site-ul acesta sunt si persoane specializate in diferite domenii care m-ar fi ajutat cu numele unei companii, sau cu un sfat prietenesc, nu este vorba de galagia de cifre de care tot aduci aminte..multumesc! vorbesc in numele meu, nu al companiei, voiam sa gasesc, singura, mai repede o solutie.