| Bomaex a întrebat:

Dacă am trimis un colet prin Fan Curier dar nu a fost nimic precizat de verificare colet. Și persoana care va ridica coletul vrea cu verificare. Se poate schimba ceva? Eventual sa sun la ei? Precizez ca am trimis coletul acum câteva ore bune

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Din cate stiu eu nu se poate modifica, dar exista o intelegere tacita ca atunci cand ajunge curierul la tine sa il poti ruga sa deschizi coletul, iti zic asta chiar daca pentru unii pare un lucru nestiut, am avut de-a face cu continutul unui colet spart, si mi-a fost pus obiectul din nou prin curirer tot fara verificare, a doua oara am cerut celui de la coletarie daca pot deschide repede pachetul, a zis ca da, l-am deschis am vazut ca e totul ok si am platit.Deci daca vor baietii de la coletarie se poate rezolva si asa! Dar politica societatilor zice ca nu e voie decat daca e colet cu verificare!

1 răspuns:
| marinescub701 a răspuns:

La livrare, daca reuseste sa dea de un curier mai cumsecade, ii poate cere sa verifice coletul, indiferent daca exista aceasta optiune sau nu