| danyyyy18 a întrebat:

Daca vreau s-a imi depun dosarul si nu am buletinul (l-am pierdut ) pot s-a m-a duc cu cartea de alegator?

Ps : am fost ieri cu copia de la buletin si a spus ca nu am cum, dar nu am intrebat de cartea de alegator.
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui unde vrei sa-ti depui dosarul, dar nu cred ca se poate cu cartea de alegator, aceasta nu este act de identitate. Potrivit reglementarilor in materie de acte de identitate acestea sunt doar buletinul de identitate, cartea de identitate, cartea de identitate provizorie si pasaportul. Numai bine!

| moldovianu a răspuns:

Nu prea cared ca poti.

| SCosmin a răspuns:

Mda potii, dar platesti amenda 200 de lei, pentru ca ai pierdut buletinul.