| rares10 a întrebat:

daca vreau sa trimit ceva sau sa primesc ceva prin posta sau curier rapid, cum plates si cum primesc bani de pe acel lucru. cel mai bun raspuns funda+vot. multumesc

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca vinzi ceva :te duci la reprezentanta curieratului rapid din oras cu pachetul (au si ei ambalaje acolo daca nu ai tu) platesti transportul si banii pe produs ii vei primi in max 4 zile lucratoare! Coletul cand ajunge la destinatie, destinatarul trebuie sa plateasca suma ceruta de tine in factura ca sa intre in posesia produsului! Daca cumperi este invers. platesti in momentul cand curierul ti-l aduce la usa! Bafta!

2 răspunsuri:
| Roooxaneeelllll a răspuns:

Pai dca primesti platesti la postar sau la curier iar daca trimiti la fel la postar sau la curier dar ar trebuie sa te informezi la posta cam ce iti trebuie ca sa trimiti un pachet iar cand primesti trebuie sa ai buletinul la tine

| Inamy a răspuns:

Buna. Din cate stiu eu daca vrei sa trimiti un colet prin posta sau curier trebuie sa platesti atunci cand lasi coletul, suma depinzand de greutate sau volum. Iar atunci cand primesti un colet cu un produs comandat ceva sau pe care trebuie sa dai banii. cel care vine cu coletul iti cere plata pe care i-o dai in mana.big grin Sper sa-ti fie de ajutorwinking