| Isner a întrebat:

Din cauza insomniilor mi-au fost prescrise pastile diazepam.

Pentru cei ce au mai folosit, le adresez o întrebare..

Cat de profund este somnul după aceasta pastila?
Din câte am citit, nu da un somn profund ci un somn la fel de neliniștitor ca și pana acum.

Ideea este ca adorm foarte greu, și atunci când o fac mă trezește orice zgomot, mișcare în pat, etc...

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

As merge mai degraba pe Rivotril decat pe Diazepam. Da dependenta mai mica, e sigur si pentru folosirea timp de 2 ani. Vezi studiile din SUA cu Klonopin (echivalentul Rivotril pentru piata de acolo)
Si mai bun este Trittico care nu da dependenta deloc.

| ABCD122 a răspuns:

Buna! Stiu exact prin ce treci...
De-obicei acele pastile se iau cu o ora înainte de culcare, deci urmărește acest sfat, căci e foarte important.
Da, o sa adormi la fel de greu, însă, din propria experiența, somnul este mai profund.
Altceva nu stiu ce sa mai zic despre ele... Iti urez Somn ușor!

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Nu mai lua pastile degeaba! incearca sa mananci ceapa. o sa iti puta gura dar e cel mai bun somnifer natural