| Mihail01Johan a întrebat:

Buna Ziua, Exista vreo șansă daca se poate sa comand câteva produse din străinătate în țară cu zona respectiva și desigur daca cu o asemenea posibilitate aparte, rog și pe cineva cu câteva răspunsuri dar desigur " fara persoane cu caterinca doar cele care știu și sunt serioase ",..., Rog cu cea mai mare placerea și câteva site-uri scrise in mesajele primite și in ceea ce privește achitarea plati împreună cu comanda respectiva și în siguranță, aștept cu nerăbdare răspunsurile Dumneavoastră, Va Mulțumesc Frumos!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cele mai populare site-uri internationale sunt: ebay si amazon, unde cumperi, platesti cu Paypal sau credit card si ei trimit marfa la tine acasa cu curierul (daca accepti s aplatesti cateva sute de dolari cu DHL-ul ) sau cu posta normala dar in termen mai lung, de cateva saptamani.

Pe site-urile internationale nu se fac comenzi si nu se plateste cu plata ramburs, ci se CUMPARA direct si se achita imediat cu credit card sau Paypal.

I

| relian a răspuns:

Poti sa reformulezi intrebarea? Acum pe bune, tu cand citeszti ce ai scris, pricepi ceva? laughing Ai spus fara caterinca, dar sincer, in afara ca ai cauta sa cumperi ceva pe prin alta tari, restul e salata de legume, amemstecate cu salata de fructe si pe deasupra ceva laughing

Ai internet, stii ce doresti sa cumperi da? Cauti pe internet pe google produsele alea.
Poti cumpara din strainatate ce spui, de oriunde.Ce eu te sfatui, este sa faci plata prin Paypal, asta daca ai auzit, sau daca ai la aia cont.
Daca faci plata prin ei, atunci ai marfa sau banii asigurati, alte metode de plata nu-ti asigura nimic, adica nici produsul ca o sa vina, nici banii inapoi in caz de ceva.

De asemenea casca urechile bine la ce cumperi, daca au descreiere, sa stii sigur ca e ceea ce tu cauti. Daca nu au descriere produsele, atunci dai mesaj si vorbesti cu vinzatorul, intrebi ce anume te intereseaza la acel produs.

Vezi de unde cumperi, daca cumperi din afara UE o sa platesti si taxe vamale si mai stiu eu tva etc in Romania.
Ca idee, cele mai sigure websituri is Ebay si Amazon, dar daca cumperi si faci plate prin Paypal atunci poti cumpara de oriunde.

Daca ai fi spus ce produse cauti, sunt si magazine online, ale firmelor astea foarte mari, poti cumpara si direct de la aia, acolo sigur nu iei tapa, dar cum am spus plata prin PayPal asta recomand, indiferent de la cine ai cumpara.

| johnnny123 a răspuns:

Traducere:

Ce situri din străinătate livrează în România?

Răspuns utilizator avertizat