| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

În seara asta merg la o nuntă și mâine dimineață la ora 9 trebuie să merg la muncă, eu am salariu de 2500 de lei și dacă nu voi merge la muncă mâine exista riscul sa îmi taie din salariu, din cei 2500 de lei și să îmi dea mai puțin acum în data de 26 când iau salariu?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Și ce treabă are nunta cu munca? Stai și tu la nunta până la 12 și aia e

| sierra1 a răspuns:

Ce zice contractul tău de muncă dacă fac vreo "nemotivată"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Wr3nch a răspuns:

Daca iti iei liber fara plata da. Daca iti iei o zi de concediu nu. Daca te ducea capul cereai liber de vineri pentru ziua de luni, si aflai si daca scade din salariu sau nu.

| gabicoo a răspuns:

De la nuntă mergi direct la muncă!
Cu flori în piept și sticla de ultimul drum în mână!
Ruptă de beată faci o horă a deux cu șeful! Apoi un duș în doi așa cum a zis Ursula!
Vei primi și o mărire de salariu!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Nasol! Ți-am vizitat profilul și am văzut că ești de genul masculin!
Dacă ai șefă mai bine nu că intri și la viol pe lângă prezența în stare de ebrietate la serviciu!
Dacă e șef poți încerca asta doar dacă e gay!

| Yuoia a răspuns (pentru gabicoo):

De data asta Ursula nu are nici o vina.
Simonette Sommaruga, ministrul Mediului și Energiei din Elveția a recomandat dușul în doi.
Nu e Ursula unicat. Avem multi idioti. Pardon, oameni cu idei am vrut sa zic.

| Goete a răspuns:

Nu poti sa iti scoti o zi pentru interes personal?
Nu stiu cum e in Romania

| Yuoia a răspuns:

Da, ti se va taia o zi si suma aferenta acelei zile.
Dar "acum in 26" eu cred ca iei avansul. Va fi acelasi. La lichidare vei primi mai putin.
Nu ai cum sa iei lichidarea pe o luna inainte de sfarsitul ei.