| denisaromina25 a întrebat:

Ma întrebam: daca am declarație că merg la magazin (nu e cel mai apropiat),am și mască,merg singura, pe jos până în centru (stau mai departe de centru) și fac cumpărături pentru mătușica mea care e mai în vârstă și mă prinde poliția, îmi vor da amenda fiindcă am grija de ea? Nu am incercat dar mi-a spus sa întreb. Dau funda celui mai bun răspuns!

Răspuns Câştigător
| RamoM a răspuns:

Daca pe declaratie bifezi numarul doi si numarul patru ceea ce da de înțeles ca mergi sa asiguri bunurile necesare iar la 4 asistenta persoanelor varstnice, nu e nici o problema. Eu am plecat de la oraș la țară pentru a le duce parintilor cele necesare si nu am intamplinat probleme. Doar sa scrii exact si destinatia, gen magazin-acasa sau unde mergi dupa magazin. Bafta

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat treci in declaratie ca ingrijesti batrani nu iti da nicio amenda.

| Sofer a răspuns:

Bifezi 2 și 4 pe declarație și nu e nicio problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa bifezi si cu asistenta persoanelor varstnice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bifeaza căsuță in care scrie ca îngrijești bătrânii! Oricum daca ai declaratie și masca nu ar trebui să îți faci griji!♡
Multă sănătate!

| Justme32 a răspuns:

Atâta timp cât tușica ta nu stă în afara orașului, îi poți duce cumpărăturile. Sănătate multă