| Irina009 a întrebat:

Buna TPU.
As avea si eu cateva intrebari...
Dar vreau sa va povestesc...
K, am un iubit (lautar)...
K, totul bine si frumos primele 2 luni, pana mi-a spus sa o cunosc pe matusisa...
El a fost crescut de bunica, nu l-a vrut ma-sa si dupa 18 ani dintr-o data ii pasa lu ma-sa ce face el, sa-i dea ei bani si chestii, si ma-sa si bunica sa nu ma mai suporta din cauza lui matusisa care le-a spus ca cica i-am spus eu ei despre ele nu stiu ce chestii, dupa sa ma urasca mai tare bunicasa a mai bagat si ma-sa raca..Toti ii vor raul intr-un fel, se baga peste fericirea lui. I-a luat clarinetul vor sa le ia si bani...
Mai jos va scriu ca matusisa, ma rog toata familia, vrea sa stea cu o fata mai mare care e pe bani, ei sa profite si de ea sa-i dea bani lor.
Eu am vorbit cu tacsu, a spus sa-l sun pe asta cat vreau sa-i dau mare teroare, sa-i fac in ciuda, mai multe chestii.
Matusisa e o psihopata.
Am cunoscut-o, ok se uita urat la mine si ma rog, si a doua zi tot la fel. Eu am fost la el sa-i fac unghiile ei a doua zi.
K, nu i-a convenit ca sunt minora.
Si mereu la fiecare discutie ii spunea fa-ti una mai mare etc impreuna cu unchiul lui, unchiul lui fiul bunicii face ce vrea! Masinile si apartamentul din Bucuresti SUNT trecute pe numele ei, vrea sa fie tot al iei! Si se tot baga in relatia mea, am stat, am stat. Unchisu a vrut sa-i i-a tel sa vb in locul lui. Ieri l-am sunat si tipa aia la mine ca-l sun zilnic, sunt chiar o obsedata, n-am spus nimic si dupa iar a tipat! M-am luat de ea, toata coversatia v-o las aici sper sa cititi :
[13.06, 20:35] Gbrr: Auziti, de ce tot va intereseaza relatia noastra?
[13.06, 20:35] Gbrr: Eu vorbesc frumos cu dumneavoastra
[13.06, 20:36] Gbrr: V-ati dat cu pararea despre mine, fara sa ma cunoasteti
[13.06, 20:36] Gbrr: Cunoasteti*
[13.06, 20:37] Gbrr: Am stat, am suport. Am incercat sa ne imprietenim
[13.06, 20:38] Gbrr: Nu, ceea ce spuneti ca pun control asupra lui. NU E ADEVARAT! Si nu ma mai vorbiti de rau daca nu ma cunoasteti! Eu nu va cunosc bine, nu va vorbesc nici urat, va vorbesc respectos. Asa m-au invatat ai mei!
[13.06, 20:40] Gbrr: I-ati spus la toata lumea ca m-am "luat" de dumneavoastra. Cand si cum? Mamaia nu ma mai suporta, mama lui nu ma mai suporta, a pornit de la dumneavoastra, nu-l las si n-am sa-l las niciodata indiferent de situatie oricat ati incerca sa ne despratiti!
[13.06, 20:40] Gbrr: Asta e, pleaca la Alexandria, dar mai bine in Alexandria decat in Bucuresti.
[13.06, 20:41] Gbrr: Am sa-l stresez cu mesajele cat vreau, cat imi permit am vb si cu tatal lui si mi-a spus clar sunt gagicasa il pot suna mereu.
[13.06, 20:43] Gbrr: Si nu cred ca daca s-ar baga cineva in relatia voastra a ta si a lui unchiu nu cred ca ti-ar conveni, chiar deloc. Noi ne certam din cauza voastra, are 18 ani face ce vrea! Nu mai e un copil! Eu v-am spus ce am avut pe inima, asta e va suparati nu ma intereseaza. Asa cum pe dumneavoastra vreti sa ne faceti rau.
[13.06, 20:44] Gbrr: Acum de ce nu-mi raspundeti la mesaje?
[13.06, 20:52] Matusica: Am și altceva mai bun de făcut
[13.06, 20:52] Matusica: Nu a pornit de la mine nimic
[13.06, 20:52] Matusica: Nu am vorbit de tine cu ele
[13.06, 20:53] Matusica: Tu ți-o faci singura când îl suni de 10 ori pe minut
[13.06, 20:53] Matusica: Nimeni nu suporta asta sa stii
[13.06, 20:53] Matusica: Faptul ca îl controlezi non stop nu e bine pentru el și nici pentru tine
[13.06, 20:54] Matusica: Fiecare are și altceva de făcut decat sa stea toată ziua la telefon vorbind cu tine
[13.06, 20:54] Gbrr: Daca lui ii place
[13.06, 20:54] Gbrr:!
[13.06, 20:54] Matusica: Nu e adevărat
[13.06, 20:54] Gbrr: De fata cu dumneavoastra spune altceva
[13.06, 20:54] Gbrr: L-am si intrebat
[13.06, 20:55] Matusica: Sa nu se certe cu tine îți spune multe
[13.06, 20:55] Matusica: Dar se pare ca trebuie sa și suporte
[13.06, 20:56] Gbrr: Nu, nu se cearta cu mine, daca nu stiti de ce va intereseaza
[13.06, 20:56] Matusica: Normal. Ca ma interesează, e nepot
[13.06, 20:56] Gbrr: Ce sa suporte, suporta certurile din cauza voastra.
[13.06, 20:56] Gbrr: Da si ii faceti rau
[13.06, 20:56] Matusica: Nu sunt eu de vina ca ești tu asa insuportabila
[13.06, 20:56] Gbrr: Daca el vrea sa fie cu mine de ce va bagati? Asta nu inteleg
[13.06, 20:57] Matusica: Și ca îl controlezi tu tot timpul
[13.06, 20:57] Gbrr: Nu-l contolez! Daca nu stiti nu va mai bagati!
[13.06, 20:57] Matusica: Pt ca vedem ce se întâmplă și trebuie ca cineva să îi deschida ochii
[13.06, 20:57] Gbrr: De 3 luni din cauza voastra ne certam.
[13.06, 20:57] Matusica: Ma intereseaza și o sa ma bag în continuare
[13.06, 20:58] Gbrr: Ii faceti rau
[13.06, 20:58] Gbrr:!
[13.06, 20:58] Matusica: Nu cred ca eu sunt motivul
[13.06, 20:58] Gbrr: Nu suporta
[13.06, 20:58] Gbrr: Sa se bage cineva
[13.06, 20:58] Gbrr: Eu i-am spus ne desp.
[13.06, 20:58] Gbrr: Si a spus ca nu.
[13.06, 20:58] Gbrr: Am vrut sa va fac pe plac
[13.06, 20:58] Gbrr: Si eu am sa-l stresez pana o sa ne desp.
[13.06, 20:59] Matusica: O sa ai probleme în orice relație dacă continui asa, sa controlezi tu tot
[13.06, 20:59] Matusica: Sa știi tot, sa nu îl lași sa respire
[13.06, 20:59] Gbrr: Nu, nu e adv, daca nu va mai bagati o sa fie totul in regula
[13.06, 20:59] Gbrr:!
[13.06, 20:59] Matusica: Cum sa nu ma bag?
[13.06, 21:00] Matusica: Sa îl las sa îl prostești tu de tot?
[13.06, 21:00] Matusica: Asta vrei. Nu?
[13.06, 21:00] Matusica: Nu se va întâmpla
[13.06, 21:00] Gbrr: Il prostesc?
[13.06, 21:00] Matusica: Da... Ce este cu răzvrătirea asta de a pleca de la noi
[13.06, 21:00] Matusica: De ce ii bagi asta în cap?
[13.06, 21:01] Matusica: Ce vrei de la el?
[13.06, 21:01] Gbrr: Auziti, va multumesc enorm ca va bagati, dar cand o sa aveti un copil o sa intelegeti! El vrea sa se mute din cauza voastra! I-am spus sa stea
[13.06, 21:01] Gbrr: Eu? Tot eu?
[13.06, 21:01] Matusica: Din cauza noastră?
[13.06, 21:01] Gbrr: Da.
[13.06, 21:01] Matusica: Adică?
[13.06, 21:02] Gbrr: 1. Am incercat sa ma inteleg cu dumneavoastra, ii bagati numai prostii in cap despre mine! Are 18 ani alege el singur e mare. Nu mai e un copil
[13.06, 21:03] Matusica: Dacă are 18 ani nu înseamnă că știe ce este bine pentru el
[13.06, 21:03] Matusica: Încă este copil
[13.06, 21:03] Matusica: Deci tu ești cea care ii baga prostii în cap
[13.06, 21:03] Gbrr: Auziti daca ii voiati binele
[13.06, 21:03] Matusica: Știi ca dacă pleacă de aici pleacă la Alexandria
[13.06, 21:03] Matusica:?
[13.06, 21:03] Gbrr: Eu sunt? Intrebati-l de cate ori am spus sa vb cu maica-sa
[13.06, 21:03] Gbrr: Asta e, macar stiu ca nu mai sta in Bucuresti.
[13.06, 21:04] Gbrr: Stresat
[13.06, 21:04] Matusica: Stresat din cauza mea?
[13.06, 21:04] Matusica: Bine ca mi-ai supus...
[13.06, 21:04] Matusica: Am ceva de discutat cu el în seara asta, serios
[13.06, 21:05] Gbrr: Discutati, si sa stiti nu cu mine cheltuie banii
[13.06, 21:05] Gbrr:!
[13.06, 21:05] Matusica: Dacă tu crezi ca eu am fost rea, o sa o cunoști pe maica-sa... Sa vezi ea ce îți va face...
[13.06, 21:05] Matusica: Treaba voastră
[13.06, 21:05] Gbrr: Asta este o amentitare?
[13.06, 21:05] Gbrr: A*
[13.06, 21:05] Matusica: Nu... O realitate
[13.06, 21:05] Matusica: O sa descoperi
[13.06, 21:06] Gbrr: E viata lui, nu stiu cine i-a spus mamei lui ca cheltuie bani cu mine
[13.06, 21:06] Gbrr: Ca s-a luat de mine
[13.06, 21:06] Gbrr: Si mi-a vorbit urat
[13.06, 21:07] Matusica: Eu nu i-am spus asa... Asta e deducerea pe care o face când vede ca Mario nu a făcut nimic cu banii lui
[13.06, 21:08] Matusica: Faptul ca are ce are cu tine e pentru ca asta se deduce din ce faci și tu. Te condamni singura
[13.06, 21:08] Gbrr: Ca ce ca-l sun ca-mi pasa de el?
[13.06, 21:08] Matusica: Îl suni prea mult
[13.06, 21:08] Matusica: Insistent de mult
[13.06, 21:08] Matusica: Enervant de mult
[13.06, 21:09] Matusica: Mai are de făcut și altceva in afara de a vorbi la telefon
[13.06, 21:09] Gbrr: Cu ce va deranjeaza pe dumneavoastra?
[13.06, 21:09] Matusica: Ma deranjează
[13.06, 21:09] Gbrr: Daca el vrea sa vb cu mine
[13.06, 21:09] Matusica: Ești și tupeista
[13.06, 21:09] Gbrr: Sunt pentru ca mi-ati vb urat.
[13.06, 21:09] Matusica: Ma deranjează și punct
[13.06, 21:09] Gbrr: Si nu suport cand cineva tipa la mine.
[13.06, 21:10] Matusica: Asa și trebuie pentru ca ești tupeista prea tupeista
[13.06, 21:10] Matusica: Și eu cl. Și cu mine
[13.06, 21:10] Matusica: Pai dacă nu înțelegi ca are treaba, are altceva de făcut
[13.06, 21:10] Gbrr: Eu nu inteleg de ce va deranjeaza? E relatia noastra?
[13.06, 21:10] Gbrr:!*
[13.06, 21:10] Matusica: Chiar trebuie sa vorbească non stop cu tine?
[13.06, 21:11] Gbrr: Ce are mai bun de facut? Sa stea sa se plictiseasca acasa
[13.06, 21:11] Matusica: Atunci vorbea cu mine
[13.06, 21:11] Gbrr: Ca noi ce credeti ca vb toata ziua, va inselati
[13.06, 21:11] Matusica: Când am si eu de discutat cu el. Nu pot din cauza ta
[13.06, 21:11] Matusica: Nu e normal
[13.06, 21:12] Gbrr: Pt ca discutati despre mine si ii spuneti ca mai bine e cu una mai mare
[13.06, 21:12] Matusica: Asa ca nu mai cere tu explicații de ce și cum pentru ca nu am. De ce sa ți le dau...
[13.06, 21:12] Gbrr: Auziti sa fii multumita, ma despart de el!
[13.06, 21:12] Gbrr: Si gata.
[13.06, 21:12] Gbrr: Am terminat-o
[13.06, 21:12] Matusica: F bine
[13.06, 21:12] Gbrr: Cu placere
[13.06, 21:12] Matusica: Mai bine pentru el
[13.06, 21:13] Gbrr: Ce rautate aveti in dumneavoastra
[13.06, 21:13] Gbrr: Dusmanoasa sunteti
[13.06, 21:13] Gbrr: Nu e bine.
[13.06, 21:13] Matusica: Nu îmi pasa ce crezi despre mine
[13.06, 21:14] Gbrr: Si nici mie despre mine.
[13.06, 21:14] Matusica: Lasă-l pentru binele lui
[13.06, 21:14] Gbrr: Si dumneavoastra la fel
[13.06, 21:14] Gbrr:!
[13.06, 21:14] Gbrr: Sau fac pe al dracu pana pleaca la Alexandria
[13.06, 21:14] Gbrr: Si gata.
[13.06, 21:15] Gbrr: O seara frumoasa
[13.06, 21:15] Gbrr:.
[13.06, 21:15] Matusica: Nici nu ma gândesc sa îl las pe mâinile tale
[13.06, 21:15] Gbrr: Vai ce periculoasa sunteti
[13.06, 21:15] Gbrr: Dar nu.
[13.06, 21:15] Gbrr: Asa ca mai lasati-ne
[13.06, 21:16] Gbrr: Si fiti atenta, de al dracu nu ma despart de el.
Dupa toata conversatia asta asta venea la mine, si i-a spus sa nu mai vina si sa treaca acasa, am fugit pana la el pana la Liberty Center eu fiind din Militari si am discutat a spus sa-mi cer scuze si vedem ce iese.
A ajuns acasa, m-a pus sa-mi cer scuze si de ce si chestii si mi-am cerut.
Si cat tupeu dupa ce a inchis i-a spus ca sa o termine cu mine, nu mai ai voie sa iesi cu ea.
Ea inainte de chestiile astea nu-l prea lasa, acum nu-l mai lasa de loc. Dar sincer m-am eliberat, am vrut sa o injur sa-i dau cu sutu-n nas sa-i spun tot.
Cica pun control asupra lui, nu i-am pus niciodata asta nu inseamna ca daca il suni sa vezi ce face daca e bine nu stiu ce si el ma suna mai mult cand asta e plecata ma dispera.
Da intr-adevar am fost rautacioasa, dar eu i-am vorbit frumos. Mereu si imi vorbea in figuri!
In legatura cu ma-sa m-a sunat nu stiu acum 5 zile sa-l las, chestii mai multe. Are 18 ani?‍♀️
El vrea ca astazi sa se mute, ma rog i-au spus astea ori la noi ori la Alexandria de unde este el.
Vrea sa-si faca bagajul pe ascuns si sa plece.
Eu am i-am spus ca nu, mai bine ne desp.
Nu vrea, vrea sa-l ajut n-are bani, ii dau 2 inele din aur sa le duca la amanet. I-a cerut 550 de lei "chiria".
Astea (matusisa si unchisu) stiu unu lucreaza asta este si lautar(acum nu mai canta ca unchisu i-a pus clarinetul la microbuz catre Alexandria sa-si bata ma-sa joc de el)si Pizzar. Eu am vazut cata rautate, lacomie pot avea acesti oameni, ma rog el nu sta la matusisa pe gratis, ii da 400 de lei plus curatenie... bataie de joc vorbesc urat cu el. Matusisa este geloasa pe cam toate fetele ca asta nu poate face copii, urmeaza un tratament si daca se lasa de el moare, asa am auzit, eu i-am spus lu baiatul asta. "Tu crezi ca unchitu mai sta mult cu ea? Da au 4 ani impreuna dar nu mai tii minte pe fosta iubita a lui 10 ani plus un copil, crezi ca sta dupa asta schioapa? Nu poate avea grija de un copil"
Ea se comporta mai mult asa din cauza ca inainte primele 3 luni nu o suporta familia lui, si sa se bage bine pe langa ei face astea! Cand a auzit ca bunica sa a luat cam 50.000 de lei s-a dat pe langa ea ca cica mama mea ti-am luat acest telefon( folosit cred ca era un Allview)
Si se mai baga bine pe langa bunica-sa sa-i dea casa de la tara, sa o scrie pe numele ei.
Inainte ce credeti i-a spus lu bunica-sa ce treaba avem noi, nu suntem neamuri?‍ Deci asa oameni niciodata n-am mai vazut.
Intrebarile sunt:
Daca ai 18 ani si vrei sa te muti, iti poate face ceva politia gen ca ma gandesc ca se duc astea la politie sunt nebuni cu capul?
Ce credeti ca poate sa faca?( i-a spus sa nu se mai bage nu intelege, nu-i pasa efectiv)
Si daca vine la el la munca poate sa-i faca ceva? El mi-a spus ca poate sa-l faca de ras.
Poate sa se duca la politie cu chestiile astea? Face ceva politia?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

La 18 ani esti liber să faci ce vrei; esti adult în toată regula la fel ca unul de 60 de ani.
La serviciu, patronul sau orice angajat poate chema politia dacă cineva vine si face scandal. Lucru valabil și dacă s-ar petrece in orice altă parte, si nu doar la serviciu.
Tu dacă nu ai 18 ani nu poți să locuiești cu prietenul tău pentru că legea l-ar sanctiona pe el.
Caută să nu mai tii legătura cu niciuna din rudele lui; si dacă te vezi mai departe cu el, să nu fie acasă la el.
Chiar daca par mai ciudat, eu sunt adeptul unui principiu, si anume: nimeni să nu isi facă prieten o persoană de sex opus dacă amândoi nu sunt pregatiti din toate punctele de vedere pentru căsătorie. În felul acesta amândoi vor fi scutiti de multă suferință în relația lor.
Temerea de Dumnezeu trebuie să fie întotdeauna în inimile noastre, pentru că în felul acesta vom fi feriti de multe necazuri si dureri.

| Irina009 explică (pentru anonimg):

Multumesc enorm de mult?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Irina009):

Pai stai, il intrebi sau afirmi?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Do you know how to 'să folosești corect Limba Română'?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ce viol asupra limbii romane sad

| HadesSs a răspuns:

Pentru limba romana apasa tasta 1, pentru lautari apasa tasta 2 laughing)

| Răduku69 a răspuns:

Dacă-ți plac lăutarii... trebuie să suporți consecințele, draga mea.
Ps: Te pupă Remus de la Iași.