| AlexVlad123 a întrebat:

Stie cineva de ce monitorul meu face niste dungi pe ecran? Vreau sa precizez ca am un Philips 234E5QHAB/00.Multumesc,funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea este de la monitor problema! Cred că problema la tine este din placa video sau placa grafică depinde ce folosești! Poți merge cu monitorul la un prieten și să probezi la un alt pc! Poți să mergi cu monitorul de exemplu la un service de la tine din oraș, și rogi frumos dacă poate să-ți facă și ție o proba la monitor, nu te costa nimic să incerci varianta asta! Dacă vezi că pe alt pc merge bine, atunci prodecezi in felul urmator. Îți iei unitatea și mergi la un service pc-uri și rogi pe cineva dacă poate să se uite, nu te costă nimic, ba din potrivă. Dacă vezi că iți zice ceva de placa video, atunci e clar că de acolo este! Dar cel mai bine este să mergi la un service autorizat, vezi să ai grijă să nu te jecmănească cineva de bani, și acolo iți va spune exact ce are pc-ul tau, e posibil să fie pusa aiurea o plăcută de memorie ram, sau poate chiar un fir să fie pus greșit, oricum, este o chestie care se rezolva rapid, nu-ți fă probleme!

| AlexVlad123 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca este de la placa video deoarece la monitorul anterior nu face asa.Cred ca este doar din setari big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexVlad123):

Păi și dacă e din setări cum de nu poți rezolva problema? big grin

| AlexVlad123 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu prea stiu la ce setari sa umblu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexVlad123):

Prietene mergi cu pc-ul la un service și ăla o să te invețe care și cum e treaba, e păcat să stai cu el așa se pot agrava mai tare problemele plus că nu te costă nimic să-ti iei monitorul și să mergi la un service de pc-uri! Din setări nu prea cred că are cum să fie. Nu am auzit in viața mea de driver cu setări cu dungi laughing Sau cine știe, poate e un driver mai bun, mai nou, mai special apărut acuma anul ăsta laughing tongue

| xr0sioRx a răspuns:

Incearca sa schimbi imaginea de pe dekstop happy. Si mie imi apareau.

| AlexVlad123 explică (pentru xr0sioRx):

Am schimbat-o si tot asa face.Dar mai ales in jocuri am problema asta.Multumesc oricumwinking