| Vierasu_Alexandru_1994 a întrebat:

Buna ziua. Tatăl meu a lucrat la uzina Rulmentu Brasov stie cineva unde mai este arhiva? Pentru pensionare ii trebuie grupa. Multumesc.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cred ca sa distrus demult arhiva numai ține nimeni lucruri vechi de acum 40 de ani, ei vor sa se digitalizeze totul sa fie simplu nu atitea dosare hîrtii acte documente. Cei de la serviciul unde a lucrat ei trebuie sa i caute arhiva deoarece dosarul lui este la ei.

| mi25 a răspuns:

CristiDinBucuresti vorbeste prostii (ca de obicei). Documentele de salarizare si de personal se pastreaza cel putin 50 de ani. La desfiintarea unei intreprinderi sau daca au depasit ca vechime 25 de ani, documentele se predau la Arhivele statului din judetul respectiv. In Brasov acestea se afla pe Strada George Barițiu 34.