| neluion69 a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o problema si aceea fiind ca atunci cand deschid calculatorul si dau click pe browserul de cautare internet mi-a aparut nu stiu de unde Mystart Search in locul lui Mozila.Am instalat si chrome dar tot asa se deschide.Am incercat sa-l dezinstalez din Control Panel si nu reusesc,dati-mi un sfat va rog ce sa fac! Si de unde a aparut, banuiesc ca este virus odata ce nu ma lasa sa deschid Mozila sau Chrome.Dau FUNDA! O zi buna la toti!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e virus, ci adware, o pagina de pornire care ai descarcat-o si ai asat-o bifata atunci cand ai descarcat altceva.pe viitor ai grija cand dai next, next la instalari sa nu lasi bifate unele programe bagate pe gat, adaugate.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intri pe Internet Explorer, neaparat acest browser sa fie.Si de pe Internet Explorer descarci si instlaezi programul AdwCleaner. Scanezi cu el si apoi dai sa stearga tot ce gaseste. Dupa aceea vei fi anuntat sa restartezi calculatorul.la repornire nu vei mai avea myStart search.
Mai intai descarci programul de dezistalare Geek.Deschizi programul si cauti in lista MyStarsearch, dai click dreapta pe el si apoi force removal. Dupa care descarci ce ti-am zis, adica Adwcleaner si scanezi cu el, stergi si restrtezi pc-ul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e virus, ci adware, o pagina de pornire care ai descarcat-o si ai asat-o bifata atunci cand ai descarcat altceva.pe viitor ai grija cand dai next, next la instalari sa nu lasi bifate unele programe bagate pe gat, adaugate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merci de fundita, vrau sa stiu daca ai scapat de acel adware. Daca nu, pot intra eu la tine cu team viewer si il rezolvam.