| zzuzu a întrebat:

Buna ziua:X am si eu o intrebarebig grin in 2 zile dau examenele de limba modernabig grin... sunt grele?:-s ar trebui sa ma ingrojorez? in ce constau probele?big grin multumesc anticipat:X

2 răspunsuri:
| zacrazy a răspuns:

Presupun ca ai terminat a 8-a... Nu sunt grele atata timp cat chiar ai invatat una sau mai multe limbi straine in scoala. Accentuez AI INVATAT. Mergi odihita la examen si ai incredere in tine. Succes!

| DianaAndra1 a răspuns:

Salut! happy.
In ce constau probele scrie in ghidul pe care l-ai primit de la scoala.eu acolo am citit happy.
De exemplu, eu am facut examenele de la engleza dina nii trecuti.Se cere gramatica. adevarat! dar daca esti atenta atunci vei reusi sa iei poate mai mult de 60 de puncte(minimul pentru a fi `trecuta`). la oral poti lua maxim 30 de puncte iar la scris poti lua maxim 60 de puncte+10 puncte din oficiu...
Mai citeste si tu ghidul acela. trebuie sa fi primit si tu unul happy.
Bafta multa si vacanta placuta!