| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa trimit o carte, prin posta, din Bucuresti in Manchester?

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Poti contacta o firma de curierat si te lamureste. Tarifele sunt functie de greutatea pachetului si destinatie.
Mai ieftin este daca scanezi cartea si o trimiti prin posta electronica.

| borsec a răspuns:

Te costa doar timbrul postal care costa in jur de 8-9 lei

daniela
| daniela a răspuns:

Functie de modul in care vrei sa o trimiti (recondata, nerecomndata etc) uita-te pe http://www.posta-romana.ro/services/tarrif/corespondenta-internationala_3

| selef a răspuns:

Intreaba la posta care este tariful la trimiterile imprimate, prioritar sau neprioritar. Maine iti pot da tarifele exacte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la Poștă și cere informații suplimentare.
Taxa este în funcție de destinație și greutatea coletului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.scaneaz-o si trimite-o prin mail.
2. fa-o colet si trimite-o : nu costa mult.