| anonim_4396 a întrebat:

Camera foto digitala cu baterie li-ion functioneaza fara baterie cu incarcatorul in curent, adica vreau sa stiiu daca functioneaza fara baterie in curent? va multumesc!

4 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Depinde de model. Unele pot fi alimentate direct (cu ajutorul unui alimentator potrivit), altele nu.

| Chiru_Ionut_1979 a răspuns (pentru dorikut):

Am un Canon ixus 850 is n-are baterie dar am incarcator, l-am bagat in curent si nu se aprinde nimic, l-am bagat si-n calculator si nimic! dar am vazut ca are o baterie la placa de baze de 30v si inca una mica ag!

| express11 a răspuns:

Nu functioneaza fara baterie.incarcatorul este pentru a incarca bateriile-acumulator.

| express11 a răspuns:

Da,functioneaza.