| darkhell217 a întrebat:

Cand apas butonul de power la pc se invarte doar putin coolerul si se opreste,deci nu are putere destula sa se aprinda ce poate avea? i-am scos doar cabluriile din spate, le-am bagat iarasi si a facut asta

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| PopAdrian a răspuns:

Se opreste si nu mai porneste deloc?
Exista si cool-ere care se pornesc doar cand procesorul este cald, il aduc la temperatura normala dupa ce se opresc iar.

| darkhell217 explică (pentru PopAdrian):

Numai porneste deloc, trebuie sa scot alimentarea si sa bag iarasi mufa dar abia ca se aprinde butonul de power, foarte putin

| PopAdrian a răspuns (pentru darkhell217):

Incearca sa il inlocuiesti. Si eu am avut problema asta si a trebuit sa schimb intregul ansamblu radiator-cooler. Eventual, daca poti, schimba surrsa cu una de o putere mai mare si vezi daca functioneaza asa. Spor!

| SinfulDesire a răspuns:

Coolarul de la? procesor / sursa / carcasa / rami / placa video? care coolar. daca este de la procesor ala nu trebuie sa se opreasca si zic sa chemi pe cineva care stie sa umble prin bios si sa se uite la setarile de acolo. alta solutie ai un virus numit love-score care face fix asta iti opreste coolarul de la componente daca nu reuseste sa ti-l faca din bios, deconecteaza HDDul si dai drumu si vezi daca sta pornit, altceva ce poti face e sa schimbi bateria de la placa de baza care trebuie schimbata odata la un an sau doi

| Vendettatpu a răspuns:

Am avut si eu problema asta..cand apesi butonul power porneste coolerul 1-2 si se opreste de tot ..eu la al meu am schimbat sursa