| adytza1995 a întrebat:

Cand aprind calculatorul imi apare imaginea cu welcome si astept,,, dar nu apare nimic. Dar daca il restartez de cateva ori merge.De la ce o fi? VA ROG SA MA AJUTAI SI PE MN

4 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Posibil ca ai un program antivirus ce scaneaza la pornirea compului tau, sau prea multe programe ce au autorun activat la pornirea compului tau.Iti recomand sa cauti un program ce iti arata ce alte programe pornesc odata cu compul tau.http://www.mlin.net/StartupCPL.shtml.Daca elimini din ele obtii in acelasi timp si o banda mai mare la net prin faptul ca toate programele pornite vor sa intre pe net toate odata si tu esti ultimul si trebuie sa stai la coada, deci un motiv de a gestiona chiar tu progr din compul tau.Mai jos TheBoyTheCool24 spune de reg cleaner este f bun si ajuta windosul sa mearga mai repede.Succes

| MoNoPo a răspuns:

Buna! Du-te la un servis cu calculatoare nu sta asa cu el ca e rau.Si eu am avut asemenea probleme dar am reinstala windows-ul si acum e ca nou big grin

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Adytza sti ce sar fi intamplat sa ai un virus in calculator ia-ti un antivirus bun de exemplu : avg, avast... uite niste informati :
1. dai click pe ecran dai properties (daca ai pc in romana o sa scrie propietati ) dai setting si de la 32 bit dai la 16 bit.
2. dai click dreapta pe my computer dai advanced si setting prima si selecteaza adjust for best performance dai apply si dupa aia ok.
3. mai curata registrele ia programul CCleaner uite un site de unde sa il ei http://filehippo.com/download_ccleaner/ vezi ca acolo sus in dreapta e un buton care scrie pe el Download Latest Version dai click pe el astepti cateva secunde si til salvezi unde vrei programul dupa ce sa descarcat instaleaza dai click pe el si o sa iti apara o fereastra si acolo e o lista cu limbi tu dai click pe ea si alegi limba romana si dai ok dupa aia dai inainte, dai de acord dai instaleaza astepti pana se incarca ala dupa ce s-a incarcat dai terminare. intra in el si dai la registru acolo e un buton care scrie pe el scanare pentru probleme dai click pe el si lasa-l sa se incarce dupa ce s-a incarcat dai rezolva problemele selectate dupa aia te intreaba daca vrei sa faci o copie a registrului tu dai no iti apare o fereastra si e un buton care scrie pe el rezolva problemele tu dai pe el, dupa aia ce s-a incarcat dai inchide si iesi din CCleaner.
3. Iati un antivirus mai bun de exemplu avg, avast antivirus...
4. Mai elimina din programele care le ai instalate in pc.
5. Daca nici asa nu iti merge iti recomand sa reinstalezi windowsu.
Funda te rog TE ROG! AA si am uitat sa iti spun ceva dupa ce faci toate astea reporneste pc-ul

| trancec a răspuns:

Http://www.clixsense.com /? r=trancecclixsense468x60a.gif