| DomnulMuratura99 a întrebat:

Cand imi va veni coletul din alta tara trebuie sa ma duc eu la posta sau voi fii instiintat ca mi-a venit un colet? si mai trebuie sa platesc taxa daca pe site scrie free shipping si e doar o sapca?

Răspuns Câştigător
| DennisW a răspuns:

Primesti aviz ca la orice colet. Te duci la posta si il ridici.
Daca ai ghinion si s-a gasit vreun destept de la vama sa iti puna vama, va trebui sa mergi la alt oficiu, indicat in aviz si sa platesti vama.
Totusi, avand in vedere ca e doar o sapca, probabil scapi fara.

3 răspunsuri:
| Desembra133 a răspuns:

Daca scrie free shipping e gratis transportul...iar coletul vine la tine acasa in cutia postala daca ai pus adresa completa atunci cand ai dat comanda, in rest nu dai nici o semnatura nici nimic, iti vine coletul si gata.

| Txt_Marius_1994 a răspuns:

Dacă ai o șapcă coletul îți vine la poștă pentru ca este prea mare sa-l care poștașul, și te sună ei cand e la poștă

| Halasz_Gabriela_1996 a răspuns:

Buna. da o sa primesti o instiintare de la posta ca ti-a venit coletul. daca scrie ca e Free Shipping atunci nu trebuie sa platesti nimic. sau daca ai coletul micuti gen husa de telefon iti vine direct in cutia postala happy