| andreivip2011 a întrebat:

Cand ma fortez tare la sala sau la skanderberg (miscare de antebrat) ma doare tare ulna. Ar trebui sa ma duc la medic?

Răspuns Câştigător
| danielcretu1980 a răspuns:

Cum am zis... nu te mai forta. ia-o mai usor. osul n-are cum sa te doara, nu are nervi. poate te doare muschiul din apropierea osului. muschiul e stressat si il simti. ia pauza happy

5 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Ce te doare?

nu te mai forta. asta iti va zice si medicul.

| andreivip2011 explică (pentru danielcretu1980):

Ulna, osul din dreapta a mainii drepte (sau din stanga a mainii stangi)

| danielcretu1980 a răspuns (pentru andreivip2011):

Cum am zis... nu te mai forta. ia-o mai usor. osul n-are cum sa te doara, nu are nervi. poate te doare muschiul din apropierea osului. muschiul e stressat si il simti. ia pauza happy

| Cosmin86 a răspuns:

Sper ca nu faci cu incheietura dreapta, ca asa pui presiune pe os

| andreivip2011 explică:

Ulna: osul din dreapta a mainii drepte sau din stanga a mainii stangi.

| andreivip2011 explică:

A