| asu33 a întrebat:

Care a fost cea mai mare populatie a Romaniei si daca n-ar fi fost foamea si razboaiele comise la ce numar ar fi ajuns populatia Romaniei?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca a fost cea de la recensamantul din 1992, de 22, 810, 035.
Este greu de spus care ar fi putut fi populatia fara razboaie si foamete sau fara emigratie.

| asu33 explică (pentru Ioandelasal):

Dar asa dupa imaginatia ta, iti dau si funda dinainte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru asu33):

Nu am imaginatie privind asta, nici nu mi-as permite si nu vreau sa-mi pierd timpul facand extrapolari, ar trebui sa iau datele de la toate recensamintele.