| Denisa_5296 a întrebat:

Care ar fi facilicitatile unei prezentatoare de stiri spre axemplu andreea esca, si care ar fi dezanvantajele?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Facilitati inseamna inlesniri. Tu te referi la avantaje, cred.Acestea sunt :bucuria de a desfasura o activitate care iti place, satisfactia de a fi mereu informat, preocuparea pentru a arata totdeuna bine, colaborarea cu unele case de moda, lucrul in echipa, salariul motivant.Dezavantaje:ca persoana publica trebuie sa-ti controlezi pe strada conduita pana la ultimul amanunt, program de lucru uneori epuizant, obligatia de a spune pe post si lucruri care contravin constiintei tale.