| DanyBv a întrebat:

Care e cel mai lung cuvant din limba franceza si ce inseamna?

3 răspunsuri:
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Cel mai lung cuvant in limba franceza are 25 de litere si este "anticonstitutionnellement". Anticonstitutionnellement inseamna neconstitutional.
Funditza...plzzz

| RalooKee a răspuns:

Chlorure d'aminométhylpyrimidinylhydroxyéthylméthylthiazolium (49 de litere)
Totusi, cel mai lung cuvant din franceza e considerat anticonstitutionnellement (anticonstitutional) cu 25 de litere

| valyvortex a răspuns:

Salut, vreau sati zic ca cel mai lung cuvant din limba franceza este
,, anticonstitutionnellement,, si inseamna neconstitutional.