| Joker3134 a întrebat:

Care e diferenta dintre un test anti doping si test anti-drog? Nu e acelasi lucru?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele antidoping cauta substante care maresc capacitatea de efort. Testele antidrog cauta droguri. Unele substante sunt cautate de ambele teste (cocaina, amfetaminele), altele, desigur, nu. Intr-un test antidrog nu intereseaza pe nimeni daca ai luat efedrina, de exemplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Joker3134):

Da, daca l-ai comis tu

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Joker3134):

Testul se face din sange. Degeaba esti lucid, 36 de ore dupa ce ai consumat droguri, nu te urci la volan, logic, ca nu e nimeni atat de nebun sa oa fac pe criteriul mie mi se pare ca sunt lucid.
NU a zis nimeni ca se face din par, dar atata timp cat ai drog in sange, el iti afecteaza creierul, chiar daca nu este evident. Si nu te urci la volan.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Joker3134):

Nu stiu. Daca consumi frecvent, nu sofezi

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru Joker3134):

Stii, persoana a doua singular se poate folosi la modul general, dara a se referi la tine

Răspuns utilizator avertizat
| tal4556 a răspuns:

Anti doping e daca ai luat droguri gen cum iau sportivii, pentru rezistenta, rapiditate etc
Anti drog e pentru marijuana canabis de astea?