| SarajeYo a întrebat:

Care e greseala in :,, I'm feel like a queen"?
Eu nu vad greseala. Daca voi vedeti vreo greseala spuneti-mi!

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

I'm FEELING like a queen. Sau, I feel like a queen.

| Teardrop a răspuns:

Nu mai folosi limba engleză dacă n-o cunoşti, că te faci de râs.

I'm feeling like a queen
sau
I feel like a queen

Nu poţi combina două timpuri verbale: present şi present continuous.

PS: Forma 100% corectă e I feel like a queen. Nu prea poţi să pui verbul "feel" la aspect continuu în cazul ăsta.

| Foxglove13 a răspuns:

Bai straight face
Corect e I'm feeling like a queen =Ma simt ca o regina
feel e la infinitiv straight face forma de dictionar si trebuie sa pui ING ca sa-l faci verb.
Capis?

| γиαჯ a răspuns:

I'm feeling like a queen. Greșeala este verbul „feel" care nu este pus corect.

| asperix a răspuns:

Corect e "I'm feeling like a queen" (in acest moment) sau "I feel like a queen" (mai tot timpul, in fiecare zi).

In prima e prezent continuu si se petrece chiar acum in timp ce vorbim, iar a doua e prezent simplu, actiune care se poate petrece regulat (ex. in fiecare zi), o singura data, sau niciodata.