| lauritab27 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa limba vb de pe glob?

10 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Romana

| DomnisoaraLove a răspuns:

Romanalove struck
Mult e dulce si frumoasa limba ce-o vorbim
Alta limba-armonioasa ca ea nu gasim
Salta inima -n placere cand o ascultam
Si pe buze-aduce miere cand o cuvantam.
Dupa parerea mea, limba romana este cea mai frumoasa, primele cuvinte pe care le-am rostit au fost in romana.
Bine inteles fiecare limba e frumoasa in feleul ei, dar oricat de rau a ajuns tara eu tot o iubesc pentru ca aici m-am nascut, aici am crescut, aici am invatat ce este viata
Chiar daca engleza si franceza sunt la baza... limba romana va ramane in sufletul meu pe veci
Sunt cunoscatoare de 4 limbi straine, dar nu as da-o pe cea romana pe nici una...

| bigsy a răspuns:

Romana, este limba pe care o vorbesti de mic, este una atat de usoara, dar atat de grea in acelasi timp. eu cred ca romana e cea mai frumoasa limba.love struck. acum gata cu melodramele. funda?

| Ecea a răspuns (pentru bigsy):

Romana este cea mai neregulata limba latina.
In nici un caz nu este usoara,are foarte multe dialecte,foarte complexa,mie personal mi se pare.
Nu mi se pare prea sexi â, ă, ş, ţ.
Suna chiar oribil limba noastra.
Este la fel de frumoasa ca rusa sau ca greaca.

Cred ca cea mai frumoasa limba este Spaniola,deoarece este cea mai vorbita in toata lumea, foarte muzicala, foarte placuta la auz.

| AnYyCrZ a răspuns:

Romana,dar si spaniola este la fel de frumoasalove struck

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaMihaella a răspuns:

Romana si engleza ♥.

| smecherulxxl5 a răspuns:

Romana, italiana, si engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Franceza

| acestaesteunnume a răspuns:

Germana! ♥