| G0AHEAD a întrebat:

Care este diferenta dintre Apa de parfum si Apa de toaleta (ma refer la parfum, evident)?

Răspuns Câştigător
| MarryDenny a răspuns:

Apa de parfum e mai consistentă(miroase mai tare, înţelegi ce vreau să spun) decât apa de toaletă! Fundă?

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Apa de parfum are o concentratie mai mare de parfum decat apa de toaleta si mirosul automat persista mai mult timp.

| catablondu a răspuns:

Simplu vorbind, diferenta este ca apa de parfum este mai concentrata si rezista mai mult, apa de toaleta este mai slaba, mirosul persista mai putin.

| AndraaAndra a răspuns:

Diferența dintre apa de parfum și apa de toaletă constă în cantitate și concentrația de parfum pur gasit în flaconul de parfum. Aceeași diferență este și la apa de colonie, numai că aici mai este o diferență: este exclusiv bărbătească.
Pe produsele originale sunt menționate aceste detalii. Funda big grin

| andreea800 a răspuns:

E diferenta de calitate, parfuful asi mentine mai mult mirosul iar apa de toaleta mai putin
Funda!