| birdie14 a întrebat:

Care este mai eficient, Internet Explorer, Mozilla Firefox sau Google Chrome?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Google Chrome 10 si Internet Explorer 9.
Mozilla Firefox 4 poate ajunge sa consume aproape de 5 ori mai mult degeaba! In plus, e mai putin stabil si crapa mai des. Chrome si IE ruleaza tab-urile in procese separate, ceea ce inseamna ca se poate bloca doar tab-ul problematic, nu si browser-ul in sine. Sunt foarte eficiente, ambele, din punctul de vedere al utilizarii resurselor hardware.
IE9 dispune insa de suport complet pentru accelerare hardware prin GPU(procesorul placii video, mult mai rapid ca CPU-ul). Ce inseamna asta? Ca daca dispui de o placa video compatibila DirectX 10(adica iti trebuie automat si Windows Vista/7) atunci paginile ti se incarca instantaneu si foarte lin! Daca ai o placa video buna si un procesor dual-core decent atunci IE9 e cel mai eficient pentru ca utilizeaza optim resursele hardware!

25 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Chrome!
si cred ca si ceilalti iti vor spune la fel!

| Chrristina a răspuns:

Eu folosesc Google Chrome si sunt multumita tongue

| Broadband a răspuns:

Mozilla e cel mai bun, se incarca repede paginile,
gasesti addonuri de descarcat de pe trilulilu
e simplu.
google chrome nu-mi place pentru ca se incarca mai greu,
nu poti salva unde vrei tu., el iti salveaza numa in my documents.
ce imi place la el. are traducerea paginilor, dar si asta o face foarte lent, pe unele pagini.

| ruxi1728102 a răspuns:

Mozilla cred eu

| Simona a răspuns:

Google Chrome

| Anita20Peace a răspuns:

Internet Explorer este mai "profesional"din mai multe puncte de vedere fiind f.complet, dar sa nu uitam si de google chrome care este si el eficient. Totusi as opta pentru Google chrome.(comenzi rapidelaughing)

| Xlove64 a răspuns:

Mie imi merge mult mai bine Google chromewinking

| Florinaa14 a răspuns:

Google Chrome. funda?

| YukikoMaya a răspuns:

Mozilla

| Adelinesmile a răspuns:

Mozilla :d

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Google chrome si internet explorer.

| Biu a răspuns:

Mozilla Firefox happy

| seby99 a răspuns:

1.Google Chrome
2.Mozila Firefox
3.Internet Explorer

| cmmx03 a răspuns:

Google Chrome pentru ca functioneaza mai rapidwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internet Explorer mi se pare cel mai bun. Cu Google Chrome nu se stie unde ajung datele tale. Eu l-am avut pentru o zi dar l-am dezinstalat pentru mai multa siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mozilla

| Viviannnnnna a răspuns:

Mozilla :p.

| opierdevara a răspuns:

Google Chromewinking

| Alessandra_6898 a răspuns:

Google Chrome

| yomikutzaskumpy a răspuns:

Mozilla Firefox din cate stiu eu...dar incearca sa iti descarci Opera e mai bun decat toatehappy

| marianna17 a răspuns:

Google Chrome, desigur.Asta este parerea mea.

| OvIaTaNeBuNa a răspuns:

Google chrome

| alexConstanta a răspuns:

Folosesc Google Chrome si imi merge cel mai bine si rapid si e frumos structurat happy parerea mea

| K4Zz_6775 a răspuns:

Chromewinking

| Archer a răspuns:

La aceasta intrebare e greu sa dai raspuns depinde cui si ce ii place mii de ex imi place mozila dar mai rapid dintre toate se socoate google chrome