| waXonwaXoff a întrebat:

Care imi zice si mie cum sa fac o descriere a unei persoane(adica a unui profesor ) fizic si moral in 10-15 randuri? funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey!:*

Pai,pentru inceput poti incepe asa:
Domnul/Doamna profesor/a (numele) de(materia) este foarte...(bland,sever, sociabil, nesociabil). Este o fire deschisa.Este un/o profesor/a foarte bine pregatit/a si ne modeleaza foarte bine caracterele.
Din punct de vedere fizic este.(inalt/scund,slab/bine,ochi caprui/verzi/albastrii/negrii,nas lung/subtire/gros/borcanat,par lung/scurt,negru/blond/roscat/alb adica, cum il vezi tu).
In incheiere ai putea sa scrii:
Imi place foarte mult de domnul meu profesor de(poti sa scrii materia sau doar numele) deoarece (si scrii ce iti place cel mai mult la el).
Poti sa scrii si ceva ce nu iti place in incheiere cum ar fi:
Imi place foarte mult de domnul profesor(numele sau materia), insa mi'ar place si mai mult daca...

Multa multa bafta si sper ca nu am raspuns prea tarziusad!
Sper ca te'am ajutat si ca vei lua o nota mare!:*