| xPiinkiix a întrebat:

Care stie, cand deschid calculator imi apare foarte des doar imaginea de fundal. desktopul fara iconite fara nimic si trebuie sa dau multe restarturi pana imi apare, ma poate ajuta cineva cumva?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| robinho17 a răspuns:

Descarca un Antivirus..scaneaza PC-ul deoarece 99% e virus.
Daca nu este virus ( 1%) reinstaleaza windows...dar as zice sa-ti iei un windows bun pentru a nu pati asta incaodatawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e virus. E un fel de Idle Process in windows, adica e cam lenes. Ceea ce inseamna ca:
- ori trebuie reinstalat windows
- ori e calculatorul vechi si e cam obosit
Si eu pateam asa. Imi mergea orice, numai ca trebuia pornit manual. Windows pornea doar aplicatiile de baza, cat sa "supravietuiasca", sa spun asa. Adica nu mai pornea si winamp, messenger, etc.
Cel mai sigur rezolvi cu o noua reinstalare. Am citit insa pe undeva ca poate fi si ceva din sursa de curent.(nu stiu sigur)

| xPiinkiix explică (pentru anonim_4396):

Calculatorul nu e vechi, ca mi l-am cumparat de un an, ca aveam unul. zici ca mergea pe lemne, deci reinstalez windowsul, bine ca am vecin un prieten bun care se pricepe la pc'uri si imi da el un antivirus bun big grin, multumesc oricum de sfaturi mi'ati fost toti de folos si funda nu pot sa dau ca toti m'ati ajutat intr'un fel sau altul si mai bine nu dau la nimeni decat sa se supere careva puppy dog eyes!

| AlexaAlexandra11 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti schimbi Windows-ul sau daca nu cere ajutorul persoanelor de la magazinele speciale in asa ceva happy Multa bafta!

| ninjaFred a răspuns:

Chiar astazi mi-a facut si mie asa rolling on the floor) e din Windows, dar la mine n`am dat restart n`am facut nimic. Windowsul e de vina cel mai probabil.big grin