| justyoung9 a întrebat:

Cat m-ar costa o imputernicire notariala pentru ridicarea corespondentei? Sau cum pot ridica coletul altcuiva cu acelasi nume de familie ca al meu, dar adresa diferita? Mentionez ca persoana respectiva este unchiul meu.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O procura notariala de acest gen costa cca 40 de lei si trebuie sa o faca unchiul tau.
Unchiul tau sa vorbeasca la oficiul postal, asa cum a spus si Mihaela1964.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de notar. In jur de 40-60 lei

| Mihaela1964 a răspuns:

Poti ridica coletul si daca unchiul tau da o declaratie in fata dirigintei de la oficiul postal respectiv prin care te imputerniceste sa-i ridici corespondenta.Am avut aceiasi problema, in Ploiesti si asa am rezolvat-o.Mai sigur suna la acel oficiu si intreaba daca se poate proceda la fel si-n cazul vostru. La notarul la care merg o declaratie costa 25 de lei.