| DanielDesumoulins a întrebat:

Cata consuma o masina de spalat clasa A?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SomeOne_1942 a răspuns:

Aproximativ 1.02 kwh (kilowati/ora). in orice caz aceasta cifra nu este standard, in functie de programul masinii de spalat aceasta poate consuma mai putin sau mai mult. cu cat temperatura apei e mai ridicata cu atat consumul creste. daca programul este unul foarte lung, consumul creste. daca rotatiile la centrifuga sunt mai multi atunci consuma mai mult.

ca cifra standard pentru un calcul poti sa iei in considerare 1. 02kwh.

bafta.