| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 a întrebat:

O masina de spalat ( clasa A+++) și un hidrofor ( 800w) cam cati lei consuma pe luna?

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Inteligenta intrebare, nu am ce zice. Pot sa consume zero daca nu merg, si cateva sute bune daca merg non-stop. In regim normal de utilizare, undeva pana in 100.

| Ironwin a răspuns:

Ce putere are masina de spalat? De cate ori se spala pe luna? Cate Kg de rufe? La cate grade se spala? De cate ori porneste hidroforul pe zi? Cati metri cubi se consuma pe luna? Astea sunt doar cateva intrebari la care trebuie sa stii raspunsul inainte sa poti face un calcul estimativ.

| Mihaila_Bogdan-Iulian_1997 explică (pentru Ironwin):

Mda, oricum mai mult de 700 nu consumă amândouă.

| Ironwin a răspuns (pentru Mihaila_Bogdan-Iulian_1997):

Raspuns corect, aia 700 sunt Wati/Kilowati sau lei?