| Andrei123Aa a întrebat:

Cati bani cheltui pentru scoala de soferi categoria B? Dar pentru categoria A?

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Categoria A costa la autogeneral 1490 lei iar categoria B costa 1790 lei. În București preturile astea.
La Târgu Jiu costa 1300 lei categoria B iar A costa 1250 lei. Preturile pot sa difere în funcție de oraș și ce tarife au școlile de șoferi.

| siriusblack98 a răspuns:

Când am dat eu de permis acum 5 ani m-a costat vreo 1300 de lei cat B în București. Cred că e mai scump acum din ce am auzit.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Pentru categoria b, se cheltuie mult daca nu reusesti sa iei permisul din prima. 1600 scoala, 120 vizitele medicale, 50 de lei sa iti faca dosarul. Daca spre exemplu pici la traseu trebuie sa iei un numar minim de ore care in zona mea costa 400 de lei. Daca stai la distanta fata de scoala, sunt costuri suplimentare de deplasare. Ca sa nu mai zic de șpagă, nimeni nu recunoaste dar toata lumea stie ca doar asa iti da permisul. (Mures)

| DeeaDeea94 a răspuns:

Pentru categoria B în jur de 1300 lei și depinde de școala la care faci, apoi dacă cazi orașul trebuie să mai dai încă 300 și ceva de lei pentru inca niste ore de condus deoarece ești obligat.