| Razvy197 a întrebat:

Ce cadou sa ii iau prietenei mele de ziua ei?
varsta(11 ani)

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sunt de acord cu Gabry, o carte despre care stii ca i-ar placea sau un animalut de plus, o pernuta cu o forma mai amuzanta. Bijuterii din aur la 11 ani? raised eyebrows Doamne, voi v-ati nascut in roaba cu bani?

34 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

@Gloriuta hai ca am crezut ca fac pe mine de ras...la 11 ani fetele sunt rafinate?rolling on the floor)
Apoi stiu ca acum s'au mai schimbat vremurile da nici chiar asa...eu la 11 ani ma imbracam in 15 culori si imi luam cu 10000(bani vechi) corn si suc si voi acum aeti pretentii la inele si lanturi si pe**a mea cine stie ce raised eyebrowsDa tu ce crezi ca e pe salar copilu asta? laughing Ca ii cresc banii in copac sau ce?
@Razvy inspira, expira...calmeaza'te ca nu trebuie sa'i iei ceva asa de scump... ceva simbolic e foarte bine...cum au spus si ceilalti cel mai frumos pentru varsta ei ar fi o jucarie de plus happySucces big grin
P. S:Bravo bent0108! Bine spus rolling on the floor) rolling on the floor) laughing

| Bishop a răspuns:

Un ursulet de plus sau o papusa barbie laughing
hai... 11 ani?

bishopwinking

| ViVi a răspuns:

La 11 ani mie mi se pare prea mic pentru asa ceva adica hai la 14 la 15 dar la 11 doamne unde ajunge lumea asta laughing

| YepIsSuspended a răspuns:

Tu o cunosti, ar trebui sa stii ce isi doreste cu adevarat!

| YepIsSuspended a răspuns:

Sau poate cere-o de nevastarolling on the floor

| YLLL a răspuns:

Ceva pluş.
sau o bluza
un inel
o folicitare
o floare
sau bani.
thinkinglaughing
La multi ani!

| Gabry a răspuns:

Nu vad ce e atata de ras...nu aveam prieten la 11 ani, dar ma placea un baiat si mi-a facut cadou de Ziua indragostitilor un ursulet dragalas cu o inimioara care il apasai pe burtica si spunea "I love you" + o floricica. Ceva de genu ai putea sa-i iei si tu pentru ca jucariile de plus sunt pentru toate varstele.Mama mea are o colega de servici si prefera o jucarie decat ceva de imbracat sau un parfum...Sau daca nu ai multi bani, mai bine ii faci o felicitare si iei o floare din gradina.

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaPustoaica a răspuns:

OOOO. Bine e gagica ta. Pai daca imi dai fundita iti spun cu mare drag. happy big grinbig grin:big grin. Pai o ciocolata, o felicitare. Si acum sa vedem grosul. big grin Ai putea sa ii oferi 2 bilete la film(pentru tine si ea), o bijuterie(nu prea scumpa) si mai vezi ce isi doreste si ea. Intreab`o indirect adica nu intreba exact "ce vrei de ziua ta?" ci mai bine "ce iti place tie?" sau "ce iti doresti?" etc etc. Incearca. Pwsy si succes cu fata.

| sTeFaN. a răspuns:

Salut. 11 ani? Pai un lantisor de aur, un inel, sau cel mai frumos un animalut mare de plushappyBafta!

| al3xxxx_1544 a răspuns:

Un animalut de plus ar fi cel mai acceptabilwinking

| nutzu' a răspuns:

5 lei din pusculita sa-i iei.

| Sophie_3843 a răspuns:

In primul rand fetele la varsta aceasta sunt foarte rafinate inpriviinta:CADOU.Depinde de cati bani ai in pusculita... i-ai putea lua o bratara, un lant, un inel. Poate o gentuta tip plik, dar aleasa cu gust! O rochie, o pereche de ginsi...Depinde! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un dildo. Doamne, ce copchii...eu la 11 ani nici nu stiam ca fetele n-au puta ca a noastra, iar asta mic are gagica...
Sper ca nu se duce s-o intrebe pe ma-sa ce-i ala dildo. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O carte și un ursuleț mic din pluș.
La mulți ani.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@gloriuta
Citeste cu voce tare raspunsul tau. Asa-i ca-ti vine sa-ti dai doua palme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca la 11 ani sa ii ia o geanta plic... ce face mai tarziu? mai bine un rucsacel din aia cu animalut ca e mai pentru varsta ei laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cd cu ce stii ca ii place, un film cu Hary Potter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dk tu ai prietena la varsta de 11 ani nu stiu ce vei face la 16 -17. da in fine fiecare cu viata lui. Nu stiu gandeste-te ce ii place ei cel mai mult si poate o sa-ti vina vreo idee de ce ai putea sai cumperi. pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un inel poate.....sau un parfum mai finut daca nu iti plac parerile astea incearca sa ii fac cadou un animalut gigant de blus ( un urs roz) asta sigur ii va placea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma da dc sunteti atat de nesimtiti? (nu toti, cei acre rad de el si de ea)ce va intereseaza? datii un sfat si atat nu mai radeti si va mai comentati atat,,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Razvy, am 11 ani si stiu ca la aceasta varsta fetele sunt pretentioase dar fii sigur ca orice i-ai lua o sa-i placa pentru ca gestul conteaza.Ai putea sa-i faci o felicitare frumoasa sau sa-i daruiesti o floare. Dar totusi nu am intalnit pe cineva care sa aiba iubit la 11 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iai si uh un ursulet de plus care sa cante sa fac ceva sa spuna i love you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai... oameni buni la 11 ani nu va ganditi e copil inca ce cadouri ma ce lanturi ma ce bratari, la 11 ani ar trebiu sa descopere magia cartilor, adorarea unui film altceva decat prietene mai lasati frate omul ca il derutati si incepe sa fure bani de la maikasa din geanta laughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psiholoaga si Gabry au foarte mare dreptate! Nu trebuie sa ii iei ceva care sa coste pentru ca nu bani conteaza sau aurul sau alte cheti din astea, ci gestul. Ursuletul e cel mai dragutFlorile de asemenea, dar bilete la film e cam exagerat pentru 11 anibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie im trebuie un cadou pentru prietena mea are 13 ani si nu stiu ce sa-i iau suntem de 2 zile impreuna pls un raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa iei o bluza cu culore ai prefera si o carte cu autorule ei preferat si un buchet de flori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O inimioara de plus si dragoste. dar si o bijuterie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un ursulet de plus