| gabubu95 a întrebat:

Ce credeti merita Adrian Tutu sa castige Romani au Talent?
parerea mea e ca nu! erau multe alte talenta care meritau! (in nici o tara unde a fost emisiunea asta nu sa castigat cu rapp)

9 răspunsuri:
| iJustWannaDance a răspuns:

Da e veche treaba asta cu tutu adrian rolling on the floor

Intradevar, erau multe alte talente, de exemplu tipul ala care a ajuns pe locul 2...
Doar ca tutu a avut o poveste trista de viata si a stiut sa profite de ea. A ajuns la inimile tuturor prin faptul ca nu a avut parinti si etc.

Totusi, eu il apreciez pentru muzica lui. are versuri care spun adevarul despre viata asta de c***t, doar ca, daca stai sa te gandesti, orice vagabond din colt de bloc ar putea face versuri (nu la fel, dar cel putin asemanatoare)

In concluzie, oamenii nu au pus pret pe ceea ce trebuiau sa puna (talentul) ci au pus pe ceva minor: situatia financiara.

Si pe mine m-a sensibilizat povestea lui, dar ca talent, nu prea are, are carisma in schimb.

Consider ca trebuia sa castige cu totul si cu totul alcnv. parerea mea. tongue

| Brunetaa a răspuns:

Chiar merita Adrian Tutu`love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca erau multe alte talente care meritau din plin sa castige...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi rapper poate oricine! Asta nu-i talent! Valentin Dinu si Iustin Ianau meritau mai mult fiindca se vedea talentul! talentul lor sa raspindit mai departe, dar de Andrian pina ce nu aud nimic!

| DaNiElA_8352 a răspuns:

Da merita
si inca ceva e veche intrebarea asta nu gaseai si tu una mai noua?

| silvester13051996 a răspuns:

Nu nu merita dar a inpresionat cazul

| gad a răspuns:

Merita pe dracu.nici cel putin de prima proba nu trebuia sa treaca
erau oameni mult mai talentati si care trebuia sa castige si poate aveau mai mare nevoie de bani aia
dar na cum stim toti asta e Romania nu-ti trebuie talent iti trebuie gura si prost sa fii si noroc sa ai

| gabubu95 explică:

P.s Numai fetele au zis ca merita sa castige! thinking

| DeMenta_9368 a răspuns:

În primul rând, se scrie "rap" nu "rapp".
În al doilea rând, s-a fumat deja prea mult chestia asta cu Adrian Ţuţu.
Oricum, mie mi-a plăcut cum a cântat (îmi place în general genul de muzică care-l cântă). Mai are un drum lung de mers ca să ajungă ca... ştiu eu, Spike, să zicem (după părerea mea Spike chiar ştie ce face). Dar oricum, are mesaj băiatu' şi m-am săturat să aud că "oricine poate face asta". Frate, încearcă tu să faci rime mai bine, şi-o să vezi că nu-i uşor. Să înnebunesc dacă pot să scriu o poezie care să rimeze şi să aibă şi sens.
Btw, crezi că la Eurovision toţi votează după talent?