| anonim_4396 a întrebat:

Ce curs de calculatoare reparatii pot urma pentru a obtine o diploma si sa-mi gasesc un job in domeniu?
PS: asamblare,virusare,devirusare, etc lucruri de genu

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cursuri depanarte pc sau depanator pc.
Acum trebuie sa ai si tu ceva experienta, cursurile sunt de fatada si de alegi cu o diploma, mai putin meserie.
Daca incepi cursuri de genu cu experienta 0, o sa fie mai greu.
Daca asta vrei sa faci, succes!
Eu iti recomand mai bine sa inveti programare, se castiga mult mai bine!

| 2EXA a răspuns (pentru ROB3RT89):

Stiu dar programare deja invat la facultate si modul in care profesorul preda este tare rapid si eu cum sunt incepatoare tin ft greu pasul.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru 2EXA):

Toate au un inceput si fiecare percepe cu poate.
Facultatea e de fatada, cum sunt si cursurile.
Conteaza sa ai tu experienta.
Ar fi ok daca ai avea pe cineva care sa te invete usor si pe intelesul tau.
Oricum e un domeniu de viitor si e si ok pe partea financiara.
Dar e bine sa te axezi pe programare si sa inveti limbajele, php si html macar...
Pe depanare e raspundere si bani putini!
Acum tu stii ce vrei.
Succes!

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cauta ceva de genul "Cursuri depanare PC", "curs asamblare pc" in orasul tau, am gasit destule dar nu stiu din ce oras esti.