| anonim_4396 a întrebat:

Ce demersuri trebuie sa parcurg pentru am face duplicat dupa cartea de munca pentru ca originalul l-am pierdut? mersi

1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Greu de spus. daca ai lucrat intr o singura institutie adunci poate reusesti daca nu. trebuie sa mergi la fiecare loc de munca unde ai lucrat sa-ti dea o adeveruinta si la fortele de munca sa intrebi cine opereaza sau inea. oarte greu dar mai intii trebuie sa o dai pierduta la monitorul oficial si apoi sa incepi sa faci ceva numai asa cred ca poti pentru ca este un act nu poti detine 2 4 carti de munca. eu asa stiu dar tu mai intreaba