| marius031 a întrebat:

Ce este mai bine sa faci atunci cand iti gaseste virusi in calculator, sa ii stergi sa ii muti in carantina sau sa ii dau rapara.

Si daca ii mut in carantina mai au vreun efect?

5 răspunsuri:
| fulgerul a răspuns:

Instaleaza windows7.Se up-gradeza singur.Eu nu am probleme cu virusii.Acum nu stiu pe ce site-uri intrii! Daca intrii aici, stai fara grija, mie au incercat sa-mi sparga contul.

| beastboy84 a răspuns:

Trebuie stersi. ca daca ii muti in carantina mereu iti da antivirusu peste cap o data si o data. eu am Norton si rupe asta nu lasa nimic.

| ComaniciIonut a răspuns:

Daca ii muti in carantina nu mai au nici un efect, doar ca faza e ca daca dezinstalezi antivirusul o sa fie iarasi virusii activi. Daca se pot repara este mai bine decat sa ii stergi, deoarece stergerea afecteaza grav sau mai putin grav rularea acelei aplicatii/ joc in care se afla big grin

| unknown78 a răspuns:

Daca ai virusi si antivirusul ii poate dezinfecta e mai bine sa ii dezinfectezi, daca iti da de ales intre delete si carantina, si e un fisier sau ceva important virusat, ar fi mai bine sa ii muti in carantina. In carantina inseamna ca ii izoleaza intr-un fel sa nu se mai extinda. Bafta!

| Paulhd98 a răspuns:

Trebuie stersi cu orice programe... si sa instalezi cate te protejeaza de virusii aceea